Vysílací divize Time Warner zruší 10 % míst

úterý, 07. října 2014, 08:15 Aktuality, TV MediaGuru

Vysílací divize Turner Broadcasting System americké mediální skupiny Time Warner zruší 1475 pracovních míst. Informovala o tom agentura Bloomberg. Součástí divize je i zpravodajská stanice CNN či kanály TNT a Cartoon Network.

Turner Broadcasting System zaměstnává na plný úvazek asi 14.000 lidí, takže reorganizace se dotkne asi deseti procent z nich. Podle agentury AFP se změny v CNN budou týkat asi 300 pracovních pozic.

Skupina Time Warner je nyní pod tlakem, aby zlepšila své hospodaření poté, co její ředitel Jeff Bewkes odmítl nabídku na převzetí od konkurenční mediální skupiny 21st Century Fox magnáta Ruperta Murdocha. Kontrakt mohl mít hodnotu 75 miliard dolarů.

Společnost Time Warner ve druhém čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 13 procent na 1,6 miliardy dolarů. Její čtvrtletní tržby stouply o tři procenta na 6,8 miliardy dolarů. K růstu přispěla popularita seriálu Hra o trůny a dalších pořadů televizní sítě Home Box Office (HBO). Time Warner většinově vlastní majitele české televize Nova, společnost Central European Media Enterprises (CME).

-čtk-