Do sídla TV Prima přišla obálka s bílým práškem

pátek, 21. listopadu 2014, 16:32 Aktuality, TV MediaGuru

Do pražského sídla televize Prima v ulici Na Žertvách přišla poštou obálka s bílým práškem. Na místě zasahují hasiči, zásilku předají k expertize. Nikdo nebyl zraněn. Informaci serveru Týden.cz potvrdil mluvčí pražských hasičů Miloš Němec. Podezřelé obálky obsahující bílý prášek byly ve čtvrtek doručeny na ministerstvo financí a Pražský hrad, o dva dny dříve přišla na ministerstvo vnitra obálka s kyanidem. 

Obálku mělo podle Němce v rukou několik lidí. "Standardním postupem budeme podezřelý předmět předávat Státnímu ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany," dodal mluvčí hasičů. Mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková uvedla, že každou podobnou událostí se policie zabývá a nic nepodceňuje. 

U úterního dopisu na ministerstvo vnitra už laboratorní testy prokázaly, že obsahoval jedovatou látku na bázi kyanidu v životu nebezpečném množství. Zásilka byla odeslána ze severu Evropy, jejím adresátem byl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ve čtvrtek podezřelé obálky obsahující bílý prášek přišly do podatelny ministerstva financí a na adresu správy Pražského hradu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve čtvrtek uvedl, že nechce situaci přeceňovat, bezpečnostní radu státu podle něj není nutné svolat. 

-čtk-