Krušovice podporují nové sklo spoty s Velčovským

pátek, 28. listopadu 2014, 11:26 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pivovar Krušovice představil nové pivní sklo. Autorem návrhu sklenic s uchem je český designér Maxim Velčovský. Při tvorbě se nechal inspirovat historickými portréty Rudolfa II., jenž si nechal pivo Krušovice vozit na Pražský hrad. „Rozhodl jsem se využít detailů na starých rytinách a posunout je v kontextu dneška do novodobého tvaru s respektem k historii. Důležitým motivem byla pro mne koruna, jako symbol krušovického piva. Královskou korunu jsem stylizoval do geometrického ornamentu, který dal vzniknout výslednému tvaru,“ popisuje Maxim Velčovský.

Nová sklenice Rudolf od Maxima Velčovského
Nová sklenice Rudolf od Maxima Velčovského - tzv. čtyřprsťák
Nová sklenice Rudolf od Maxima Velčovského - pohled na „pečeť“
Nová sklenice Rudolf od Maxima Velčovského - pohled na „pečeť“

Tvar sklenice vyrůstá z koruny, z jejíchž vrcholků vycházejí fazety. „Celkový tvar džbánku je založen na deseti fazetách, které lomí pohled skrze sklo na pivo. Džbánek připomíná staré půllitry, ovšem jeho tvarosloví je založeno na hře s lomy a průhledy, které vycházejí ze stylizované koruny,“ dodává Maxim Velčovský. Nový půllitr o váze 860 gramů je tzv. čtyřprsťákem – lze ho držet čtyřmi prsty pod uchem. Je vyroben metodou lisování. Původní červené logo je nahrazeno transparentním reliéfním.

V průběhu následujících měsíců budou nové sklenice distribuovány do podniků, kde se točí pivo Krušovice. V plánu je i nová sklenice bez ucha, na jejímž designu se bude rovněž podílet Maxim Velčovský.

Až do ledna budou navíc podporovány prostřednictvím série online videí, které budou postupně představovat jejich jednotlivé benefity. Ve videích si s postavou známé z letošní kampaně „Buď si král, nebo ne“ zahrál i sám designér. Videa jsou k vidění nejen na sociálních sítích značky, ale i na portálu iPrima.

Kreativní koncept pochází od agentury VCCP. Režie se ujal Viktor Vokjan.

-kch-