Magazín Bankovnictví využívá k distribuci iBeacon

středa, 12. listopadu 2014, 11:25 Aktuality, Tisk MediaGuru

Vysoké školy VŠE (Vysoká škola ekonomická v Praze), BIVS (Bankovní institut vysoká škola), VŠFS (Vysoká škola finanční a správní) spouštějí projekt distribuce odborného B2B titulu časopisu Bankovnictví a to pomocí technologie iBeacon.

Podle vydavatele umožňuje toto řešení distribuovat s minimálními náklady obsah časopisu mezi mladé čtenáře. „Pomáhá nám oslovovat naší budoucí předplatitelskou základnu, protože studenti těchto škol budou zcela jistě v budoucnu zastávat významné pozice ve finančních institucích či technologických společnostech,“ přiblížil Tomáš Houdek, šéfredaktor časopisu Bankovnictví.

iBeacon je malý vysílač, který na principu Bluetooth umí změnit díky integrované a programovatelné jednotce chování aplikace na připojeném chytrém telefonu nebo tabletu. Elektronická verze časopisu Bankovnictví je běžně dostupná v Google Play a AppStore. Aplikace se v prostoru dosahu vysílače iBeacon (prostor cca 250m²) z režimu placená přepíná do režimu zdarma – obsah časopisu je tak možné číst na smart zařízení zdarma. Počet uživatelů, kteří mohou časopis číst v jeden okamžik, není omezen.

Přečíst si zdarma časopis Bankovnictví mohou také návštěvníci restaurace Dock House v pražské Michelské ulici a v sídle společnosti MasterCard, kde je obsah dostupný pro zaměstnance a partnery.

-mav-