Začíná Movember, v ČR se koná již posedmé

sobota, 01. listopadu 2014, 08:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Česká republika se již po sedmé v řadě zapojuje do kampaně v boji proti rakovině prostaty a varlat celosvětového hnutí Movember. Měsíc listopad (November) se tradičně přejmenovává na Movember a muži si na vyjádření podpory hnutí nechávají narůst knír.  

Do letošní kampaně se zapojila celá řada českých osobností. Tváře letos kampani propůjčili Miloš Pokorný a Roman Ondráček z dua Těžkej Pokondr, které nazpívalo píseň „Kníra mám“. Dále mezi tzv. Mo Bros patří Dan Bárta, Michal Viewegh, Jan Saudek, Xindl X, Antonín Panenka, Jiří Hrdina nebo Petr Čtvrtníček. Mo Sistas reprezentuje Eva Samková, olympijská vítězka ve snowboardcrossu.

Movember se koná v 21 zemích světa. Česká republika je jedinou zemí bývalého východního bloku, která se kampaně účastní. V roce 2013 se u nás do hnutí Movember zaregistrovalo 13 700 lidí, kteří vybrali 3,7 milionu korun, celosvětově dosáhla částka 2,3 miliardy korun. Tyto prostředky putují do nadačního fondu Muži proti rakovině na boj proti rakovině prostaty a varlat.

-kch-