Zahajuje česká soutěž o nejlepší volební kampaň

čtvrtek, 06. listopadu 2014, 05:13 Aktuality, Marketing MediaGuru

Institut politického marketingu (IPM) pořádá první ročník soutěže o nejlepší volební kampaň – Zlatý lístek. „Udělování profesních ocenění je jedním ze znaků vyzrálosti oboru. Protože věříme, že politický marketing v Česku dospěl, uspořádali jsme po vzoru například amerických Reed Awards, ale i České ceny za PR, profesní ocenění pro volební manažery a další politické marketéry, udělované na základě verdiktu odborné poroty,“ vysvětluje vznik soutěže Pavel Šíma, předseda IPM.

Volební týmy, agentury i kandidáti se spolu mohou utkat v 15 odborných kategoriích, mezi které patří například digitální kampaň, slogan, strategie, sociální sítě či kontaktní kampaň. Pokud se s jednou kampaní přihlásí alespoň do pěti odborných kategorií a vyplní navíc údaje o rozpočtu a výchozí situaci kampaně (historii volebního obvodu), budou zařazeni do souboje o vítězství v tzv. grand kategoriích. V nich bude vyhlášena nejlepší kampaň senátních voleb, komunálních voleb, voleb do Evropského parlamentu a nejlepší nízkorozpočtová komunální kampaň.

Kampaně posoudí odborná porota složená z politických konzultantů, marketérů, reklamních a mediálních odborníků a akademiků. Zasedne v ní například Josef Šlerka ze Socialbakers, politický komentátor Jindřich Šídlo, Patrik Schober z PRAM Consulting nebo odborník na politický marketing Otto Eibl.

Do Zlatého lístku je možné se přihlásit do 28. listopadu 2014. Následovat bude dvoukolové posouzení, vyhlášení tří nejlepších kampaní se uskuteční  na slavnostním galavečeru 15. ledna 2015.

-kch-