Zisk Time Warner ve čtvrtletí klesl o 18,1 procenta

středa, 05. listopadu 2014, 14:15 Aktuality, TV MediaGuru

Americké mediální společnosti Time Warner klesl ve třetím čtvrtletí zisk na 967 milionů USD (21,5 miliardy Kč) z loňských 1,18 miliardy USD. Příjmy se však zvýšily díky divizi Turner Networks a kabelové televizi HBO. Firma, která vlastní zhruba polovinu akcií majitele české TV Nova, to uvedla ve středečním prohlášení.

Příjmy se zvýšily o 3,3 procenta na 6,24 miliardy USD. Výsledky překonaly očekávání analytiků, uvedla agentura Reuters.

Skupina Time Warner je nyní pod tlakem, aby zlepšila své hospodaření poté, co její ředitel Jeff Bewkes odmítl nabídku na převzetí od konkurenční mediální skupiny 21st Century Fox magnáta Ruperta Murdocha. Snaží se proto snižovat náklady v rámci celé skupiny prostřednictvím propouštění. Filmové a televizní studio Warner Bros. má opustit 1000 z 8000 zaměstnanců, HBO by měla proustit sedm procent z 2400 zaměstnanců a divize Turner zhruba deset procent z celkem 15.000 zaměstnanců, uvedl Wall Street Journal.

Společnost Time Warner předloni zvýšila svůj podíl ve firmě Central European Media Enterprises (CME) na 49,9 procenta. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

-čtk-