PlayStation před Vánocemi zamířil do kin

sobota, 20. prosince 2014, 08:29 Aktuality, Marketing MediaGuru

Společnost SCEE (Sony Computer Entertainment Europe) v rámci své vánoční kampaně podpořila platformu Playstation. Jednou z hlavních součástí kampaně, která měla být především alternativou ke klasickým reklamám a přinést lidem jedinečný zážitek, byla událost PlayStation v kině. Ta se uskutečnila minulý víkend ve čtyřech promítacích sálech multikina Premiere Cinemas Praha Hostivař.

Po reklamním čase, upoutávkách na nové filmy a těsně před začátkem promítání filmové novinky Hobit: Bitva pěti armád dostal jeden vybraný divák možnost si zahrát na velkém plátně před ostatními návštěvníky kina na PlayStation 4 hru DriveClub. Pokud se hráči podařilo pokořit ve hře časový limit, získal PlayStation 4 domů. Pro ostatní diváky navíc vybojoval vstupenku zdarma na další film. Z celé akce byl vytvořený videozáznam, který bude použit pro další tvorbu reklamního obsahu.

„Při přípravě celého projektu jsme se především zaměřili na to, jak vystoupit z řady běžných vánočních kampaní. Zároveň jsme lidem chtěli nabídnout trochu netradiční zážitek, vtáhnout je do děje, pobavit je a nabídnout přímou uživatelskou zkušenost s  PlayStation 4. Právě kinosály nabízejí díky moderním systémům naprosto dokonalý herní zážitek,“ řekl Jakub Holý Marketing & PR Specialist PlayStation ze společnosti Sony.

Kromě víkendové události v multikinech Premiere Cinemas Praha Hostivař se kampaň objevila také v outdooru (hypercubes a posterboxy) a tisku. V on-linu byly využity především bannery, PPC reklama a Facebookový profil PlayStation CZ/SK, které vedou uživatele na speciálně vytvořenou microsite www.playstation4.cz.

Kampaň realizovala agentura Wunderman. Produkci zajistila společnost Punk Film. 

-kch-