Rozpočet ČT v příštím roce dosáhne 6,956 miliardy

čtvrtek, 11. prosince 2014, 07:56 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize bude v příštím roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem 6,956 miliardy korun, což je o 90 milionů méně, než byl plánovaný rozpočet na letošní rok. Na dnešním zasedání Rady ČT to uvedl předseda Dozorčí komise Rady Jiří Staněk. Rada následně návrh rozpočtu schválila. 

"Inkaso televizních poplatků, které je hlavním zdrojem příjmů České televize je očekáváno ve výši 5,675 miliardy korun," řekl Staněk. Uvedl, že příjmy za prodej reklamy, sponzoringu a práv by měly být zhruba 630 milionů korun, což je o 85 milionů více než roce 2014. Nárůst podle něj způsobil například vyšší plán prodeje práv. Mzdové náklady by měly být 1,789 miliardy korun, což je úroveň shodná s letošním rokem. 

Hlavní nákladovou složkou rozpočtu zůstávají externí náklady na výrobu. Pro příští rok je ČT plánuje ve výši 2,253 miliardy korun, budou tedy o 103 milionů nižší než letos. Pokles je podle Staňka způsoben hlavně tím, že v příštím roce se nekoná žádná velká mezinárodní akce typu olympijských her nebo mistrovství světa ve fotbale. 

Investice mají v příštím roce činit 742 milionů korun. K hlavním investicím patří výstavba brněnského televizního studia nebo investice do digitálních technologií. 

-čtk-