RPR řeší „nahou“ reklamu rádia Expres FM

pondělí, 26. ledna 2015, 16:41 Aktuality, Rádio, Reklama MediaGuru

Rada pro reklamu (RPR) řeší stížnost na reklamní kampaň rádia Expres FM s titulem „Rádio, které se nestydíš poslouchat…“. Ke kampani, jež zobrazuje nahé ženy a muže při běžných činnostech, se nyní musí vyjádřit provozovatel rádia společnost 4S Production.

Výše zmíněná stížnost odkazuje konkrétně na vizuál s nahou ženou na kole. Podle autora stížnosti reklama degraduje, ponižuje a zostuzuje ženy a její obsah je označen za nevhodný a sexistický.

Expres FM
Vizuál rádia Expres FM, který nyní řeší RPR.

Vedení rádia kritiku odmítá s odůvodněním, že reklama přísně dodržuje etický kodex reklamy. „V reklamě jsou rovnoměrně využity vizuály jak ženy, tak i muže, přičemž v žádném z nich nebyly vidět jejich intimní partie. Nahota tady funguje jako nadsázka demonstrující hrdost našich posluchačů na vlastní nezávislost, na to, že stejně jako naše hudba nejdou s hlavním proudem,“ říká David Šimoník, ředitel a jednatel Expresu.

Jako sankce rádiu hrozí stažení celé reklamní kampaně. Nyní se čeká na rozhodnutí RPR. Problémy s kampaní rádio Express FM řešilo již na podzim se serverem YouTube, který mu zakázal nasadit reklamní spot. „Youtube naše video označil paradoxně za pornografické. Osobně mi některá povolená videa přijdou mnohem vulgárnější,“ říká Pierre Beneš, výkonný ředitel Expres FM. 

Fotografie ze spotu rádia Expres FM, zakázaného na YouTube

ExpresFM_screenshot

ExpresFM_screenshot1

Reklamní kampaň pochází z dílny významné agentury Havas Worldwide Prague pod vedením Edy Kauby. Nafotil ji Goran Tačevski.

-kch-