Škoda Transportation mění vizuální styl

pondělí, 12. ledna 2015, 10:51 Aktuality, Marketing MediaGuru

Skupina Škoda Transportation, výrobce vozidel pro městskou a železniční dopravu, se rozhodla sjednotit firemní komunikaci a změnit svůj vizuální styl.

Podoba nového loga i grafického stylu má v sobě zahrnovat kvalitu a technickou přesnost, kterou už historicky vyjadřuje i tradiční okřídlený šíp, ale také dynamiku, inovace, ekologičnost a moderní trendy, prostřednictvím kterých se firma stále více prezentuje vůči svým zákazníkům.

Nové logo Škoda Transportation
Nové logo Škoda Transportation

Hlavní změnou loga je barevné provedení symbolu a změna písma názvu „ŠKODA“. „Redesign značky se od původního loga liší jen v nepatrných detailech symbolu, viditelnější úpravou je plastičnost a s tím související světlý odstín modré a šedé. Změnila se také typografie,“ doplňuje Libor Jelínek, creative director agentury Dynamo design a hlavní autor nového loga plzeňské Škodovky. Jasně definovaná pravidla pro používání loga by měla také do budoucna zajistit jednotnou vizuální komunikaci všech dceřiných firem skupiny Škoda Transportation směrem k veřejnosti.

Příklady_Skoda

Firma bude nové logo a grafickou identitu implementovat do svých materiálů postupně. Nejprve změnu zaznamenal web společnosti a některé elektronické dokumenty a dále přijdou na řadu i tištěné prezentační materiály a výrobky.

-kch-