Radio Wave jde na VKV, chce rozšířit své publikum

úterý, 10. února 2015, 15:42 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas se rozhodl poskytnout Radiu Wave vysílací prostor na stanici Vltava, a vytvořit tak na VKV programovou řadu pro publikum do 30 let, kterou v současné době postrádá. Radio Wave bude na Vltavě vysílat každý večer hodinový proud hudby, reportáží či rozhovorů místo pořadu Čajovna. Ta se přesune z večerního času do prime-time.

„Český rozhlas tímto krokem naplňuje svou dlouhodobou programovou strategii a splácí pomyslný dluh mladé generaci, která aktuálně v našem vysílání na VKV svou programovou řadu nemá. Pro Radio Wave je čas mezi 19:00 a 20:00 ideální,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Radio Wave, které vysílá digitálně a na internetu, patří podle ukazatelů návštěvnosti na webu a na sociálních sítích v rámci Českého rozhlasu ke špičce. Výzkumy nicméně dokazují, že drtivá většina mladých lidí stále poslouchá rádio na VKV. Díky vysílacímu času na Vltavě tak nyní bude mít Radio Wave šanci svou posluchačskou základnu rozšířit.

„Hodinové vysílání ponese název ‚On Air Radia Wave‘ a moderovat ho budou mimo jiné Jakub Krásný a Veronika Ruppert. Půjde o vyvrcholení denního proudu. Nabídne hudbu, reportáže, rozhovory či recenze a bude zároveň upoutávkou na naše digitální a internetové vysílání,“ řekl šéfredaktor Radia Wave Tomáš Turek. Změna programu má rovněž ambici přilákat mladé posluchače na Vltavu.

Pořad Čajovna se přesune ve všední dny do času mezi 15:30 a 16:00, kdy bude nabízet především hudbu, a o víkendech ve 23:15 - 24:00, kdy se bude věnovat hlavně publicistice a mluvenému slovu. Odpolední Čajovna se navíc hudebně propojí s následujícím pořadem Mozaika.

-kch-