Kubata řídí Depositum Bonum, je zpět v ČS

pátek, 06. března 2015, 10:39 Aktuality, Lidé MediaGuru

Ředitelem Nadace Depositum Bonum je od 1. března 2015 Václav Kubata. Do rodiny České spořitelny, kde několik let řídil marketing banky, se vrací po pětileté přestávce.

Bývalý obchodní ředitel Regie Radio Music do bankovního světa vstoupil v roce 1998 jako marketingový ředitel divize středního a malého podnikání v Citibank a od ledna 2001 působil jako ředitel úseku marketingu České spořitelny. V té době zasedal i ve správní radě Nadace České spořitelny a Pražského jara. Poté vstoupil do politiky. V Poslanecké sněmovně se mimo jiné stal členem zahraničního a hospodářského výboru a vedl Delegaci Parlamentu ČR v Parlamentním shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku.

Nadaci Depositum Bonum založila Česká spořitelna v srpnu 2012, kdy se vzdala mimořádného výnosu z anonymních vkladních knížek a rozhodla se věnovat nevyzvednuté peníze na rozvoj výuky přírodovědných a technických oborů.Posláním nadace je pomáhat především učitelům a tím i školákům na základních školách na cestě výuky a chápaní přírodních věd, především pak matematiky a fyziky.

-mav-