Mediální firma Jakuba Ungera přijde se čtyřmi weby

úterý, 03. března 2015, 15:04 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Vydavatelství DeadLineMedia, jehož majitelem a jednatelem je Jakub Unger, v počáteční fázi připravuje čtyři tituly. Vedle zpravodajského deníku Neovlivní.cz Sabiny Slonkové a lifestylového My89 to budou projekty zaměřené na významné osobnosti českého života a na regionální byznys. ČTK to dnes řekl Unger, který v minulosti založil on-line deník Aktuálně.cz a po spojení s Centrum Holdings mimo jiné řídil redakční transformaci vydavatelství Economia.

DeadLineMedia chce být nezávislé multimediální vydavatelství, nabízející originální zpravodajský a lifestylový obsah. V zakladatelské listině společnosti, která právě vstupuje na vydavatelský trh, se uvádí, že chce "vytvářet informační prostor pro témata rozvoje občanské společnosti a odpovědného byznysu v České republice".

V první vlně představí čtyři weby. Redakci zpravodajského deníku Neovlivní.cz (www.neovlivni.cz ), který má přinášet investigativní informace o vlivných lidech a subjektech v Česku, povede Slonková, která v minulosti působila v Aktuálně.cz či Hospodářských novinách a naposledy vedla list MF Dnes.

Šéfredaktorkou lifestylové redakce je Lenka Tréglová, v minulosti mimo jiné šéfredaktorka měsíčníku Marianne, editorka české verze Harper's Bazaaru a poslední roky vedoucí nejčtenějšího ženského týdeníku Ona Dnes.

Její tým bude připravovat nový magazín My89 (www.my89.cz ), který bude přinášet "inspiraci moderního, odpovědného životního stylu" a stejně jako Neovlivní.cz má být spuštěn v tomto týdnu. Třetí nový digitální titul se bude soustředit na multimediální profilový obsah o významných osobnostech českého života, čtvrtý produkt pak bude cílit na regionální byznys.

Vydavatelství bude ve svých médiích nabízet obsah od známých a renomovaných autorů a mediálních osobností - například investigativního reportéra Tomáše Syrovátky z Mafry, bývalé šéfky nových médií v České televizi Pavlíny Kvapilové, publicisty Romana Bradáče, Davida Binara, oceňovaného fotografa Filipa Singera nebo Barbory Tachecí. Další autorské posily plánuje DeadLineMedia přivést nejen z Česka, ale i ze Slovenska.

Majitelem a jednatelem vydavatelství DeadLineMedia je Jakub Unger, který v minulosti založil on-line deník Aktuálně.cz, řídil obsah Centrum Holdings a po spojení firem i redakční transformaci Economia, působil ve vedení Mafra či v představenstvu slovenského Ecopress.

-čtk-