V Ostravě proběhne 4. a 5. června Shopexpo

pátek, 13. března 2015, 00:27 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

V Ostravě proběhne ve dnech 4. a 5. června 2015 největší konference o e-commerce Shopexpo. Dvoudenní akce, kterou pořádají společnosti NetDirect a agentura Dark Side, kombinuje klasickou konferenci, expozici a workshopy s kulturním programem a řadou neformálních setkání nad aktuálními tématy z oblasti e-commerce, včetně digitálního marketingu.

„Naší snahou je vytvořit největší a nejkomplexnější networkingovou akci, jakou mohou provozovatelé malých i velkých e-shopů v Česku navštívit. Podle toho jsme také vybírali hosty, kteří mají co říct jak k samotnému vývoji e-shopů, tak k sociálním sítím, webové analytice, logistice a dalším tématům,” říká Marek Krška, marketingový a obchodní ředitel společnosti NetDirect. „Shopexpo vystupuje jako konference, která má člověka posunout. Kam, jak a proč, to ať si každý rozhodne sám. Shopexpo může pomoci v hledání cesty prostřednictvím zkušeností, inspirace a interakce s odborníky,” dodává Krška.

Na konferenci vystoupí řada hostů z České republiky i ze zahraničí. Mezi nimi například zakladatel společnosti Socialbakers Jan Řežáb, autor bestselleru „Konec prokrastinace“ Petr Ludwig, Head of performance pražského Googlu David Špinar nebo zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková. Ze zahraničních hostů se představí Matt Lee, který působil jako UX poradce v Amazonu a Zappos Family, podílel se na vývoji Xboxu v Microsoftu a v současnosti se věnuje UX průzkumu na serveru Booking.com, Justyna Skorupska, CEO společnosti eBusiness Consulting, která patří mezi špičku polské e-commerce nebo manažerka a konzultantka Kristina Mausser, kanadská průkopnice v oblasti digitálních strategií. Z americké Atlanty přijede UX designérka MailChimpu Laurissa Wolfram-Hvass.

Součástí konference bude i tzv. Speed Dating, během kterého bude možné diskutovat s vystupujícími odborníky přímo o konkrétním problému daného e-shopu.

Shopexpo se bude konat v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích, kde budou probíhat přednášky v sále pro 1 500 hostů, komornější vystoupení v menším sále s třemi sty místy či workshopy s odborníky z různých oblastí e-commerce. „Žádné jiné prostory nejsou tak velké, aby pojmuly na jednom kompaktním místě veškeré aktivity, které pro shopexpo připravujeme,” vysvětluje Marek Krška.

Ve vstupence na konferenci je zahrnuto kromě samotného vstupu na všechny bloky Shopexpa i občerstvení v místě konání, večerní afterparty s koncertem kapel Buty a Mňága a Žďorp, jízdenka na speciální Leo Express z Prahy do Ostravy nebo třeba parkovací místo přímo u Gongu. Účastníci konference mají navíc slevu na ubytování ve vybraných ostravských hotelech.

-kch-