ANO a ČSSD se přou o poměr členů v RRTV

pátek, 10. dubna 2015, 13:20 Aktuality, TV MediaGuru

Poslanci hnutí ANO se neúspěšně pokusili o to, aby Sněmovna dnes nevolila kandidáty na jmenování do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Zatím se nedohodli se sociálními demokraty na poměru nominantů mezi ANO a ČSSD v takzvané vysílací radě. Vyplynulo to z informací, které ČTK poskytl poslanec hnutí Martin Kolovratník. 

Zatímco ANO chce, aby byl poměr nominantů ČSSD a ANO v radě tři ku třem, sociální demokraté prosazují čtyři ku dvěma. Hnutí žádá, aby se volba uskutečnila až na další sněmovní schůzi, mezitím chce o obsazení rady jednat v koalici, uvedl Kolovratník.

Ukončení současné sněmovní schůze tak, aby se volba kandidátů do RRTV nekonala dnes v její poslední jednací den, navrhoval plénu předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Pro návrh hlasovalo 40 poslanců vesměs z klubu ANO ze 173 přítomných. Klub ANO si následně vyžádal přestávku na jednání frakce. Schůze Sněmovny má pokračovat zhruba od 12:50. O pátcích končí schůze obvykle ve 14:00.

V radě končí mandát sedmi členům a jedno místo je delší dobu neobsazené potom, co se Kateřina Kalistová stala náměstkyní ministra kultury. Za ANO je v radě od konce loňského června Jana Kasalová.

Hnutí nyní nominovalo do volby svou bývalou mluvčí Radku Burketovou a někdejšího zpravodaje Českého rozhlasu ve Washingtonu Miroslava Konvalinu. Nominanty sociální demokracie jsou nynější předseda RRTV Ivan Krejčí a její člen Martin Bezouška, bývalý mluvčí ministra financí Marek Zeman a někdejší senátorka Dagmar Zvěřinová. 

-čtk-