Bontonfilm je už přímo na iTunes, jde i na Google Play

pondělí, 27. dubna 2015, 13:45 Aktuality, Internet & Mobil, TV MediaGuru

Bontonfilm zahájil přímou distribuci filmů na iTunes. Své filmy nabízel Bontonfilm na iTunes přes prostředníky už v minulosti, ale díky partnerství s Apple teď disponuje právem filmy na iTunes nahrávat. Prvními filmy v takové přímé distribuci se stal Pohádkář, Need For Speed a Vlk z Wall Street, desítky dalších filmů budou následovat.

Diváci si mohou vybrat mezi dabovanou verzí a verzí v originálním znění s titulky. Zároveň je možné využít buď principu videopůjčovny a film si stáhnout na 48 hodin anebo si ho pořídit natrvalo. Možností iTunes je také předprodej. Jakmile se například film objeví v kinech, bude možné si ho objednat i on-line a v den jeho vydání na DVD a iTunes ho zákazník dostane.

„Vybrané filmy budeme chtít na iTunes hned od května či června nabízet souběžně s termínem jejich vydání na DVD a Blu-ray, někdy dokonce v předstihu,“ říká Ondřej Kulhánek.

Bontonfilm zároveň uzavřel smlouvu s Google Play a filmy začne v blízké budoucnosti nabízet i tam. Zároveň rozšiřuje svá práva na digitální distribuci filmů.

Pohadkar - iTunes

-mav-