HN: Babiš chce omluvu kvůli "Babisconi"

pátek, 17. dubna 2015, 18:50 Aktuality, Tisk MediaGuru

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš chce po americkém zpravodajském webu Foreign Policy omluvu za údajnou snůšku lží, jež o něm tento zdroj napsal. Babiš, který je na návštěvě v USA, se jinak prý bude s tímto médiem soudit. Informovaly o tom dnes Hospodářské noviny, s nimiž ministr o tématu hovořil.

Foreign Policy v článku s názvem Už i Češi mají problém s oligarchy označil Babiše za možnou hrozbu pro demokratické instituce v srdci Evropy. "Babisconi", jak se podle tvrzení autorů Babišovi přezdívá po vzoru italského miliardáře a bývalého premiéra Silvia Berlusconiho, prý představuje "bod obratu" v českých dějinách po pádu komunismu.

"Je to snůška lží a podrazů a budu se soudit, pokud se neomluví," reagoval Babiš v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Ministr zároveň řekl, že článek vyšel na objednávku z Česka. "To je taková náhodička, že to vyšlo dva dny předtím, než jsem přišel (do USA)," sdělil.

O Foreign Policy ministr řekl, že jde o "médium, které má pověst, že píše na objednávku". "A ta novinářka, co to napsala, které je 25 let a neví vůbec nic, tak to napsala na objednávku a já se budu soudit. Už jsem je vyzval, aby se mi omluvili, a pokud se neomluví, tak si ve Spojených státech najdu advokáty a garantuji vám, že se omluví. Je to snůška lží a výmyslů," prohlásil Babiš.

-čtk-