Lagardere má souhlas od RRTV ohledně rádia Zet

čtvrtek, 30. dubna 2015, 15:08 Aktuality, Rádio MediaGuru

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) souhlasila se změnou licenčních podmínek rozhlasové stanice Zet, bývalé české BBC. Právě kvůli neplnění podmínek rada několikrát tuto stanici pokutovala. RRTV vyhověla žádosti, kterou podal provozovatel stanice, společnost BBC Radiocom ze skupiny Lagardere Active. 

"Je to jen změna programového schématu - tedy vypuštění bloků dodávaných ČRo. Hudbu toto rozhodnutí nezahrnuje," řekl ČTK předseda rady Ivan Krejčí. Při rozhodování podle něj rada zohlednila úmysl zákonodárců oddělit vysílání soukromoprávních a veřejnoprávních programů a také povinnost provozovatele vysílat program svým jménem a na svou odpovědnost.

"Nad rámec těchto argumentů je ještě možné zmínit skutečnost, že oba provozovatelé, tedy Český rozhlas i BBC Radiocom, nalezli na této změně shodu," dodal Krejčí. 

V minulosti se stanice, ještě pod názvem BBC, dostala několikrát do hledáčku vysílací rady. Mimo jiné právě kvůli ukončení spolupráce s Českým rozhlasem, od kterého přestala přebírat původně dodávané zpravodajské bloky. Stotisícovou pokutu stanice dostala rovněž za údajné porušování licenčních podmínek při zařazování hudby do vysílání.

Změnu licenčních podmínek lze považovat za další vstřícný krok vůči stanici poté, co letos v únoru rada souhlasila s žádostí o přejmenování z BBC na ZET. Název vychází ze stejnojmenného multimediálního projektu, který společnost z mediální skupiny Lagardere Active provozuje na portálu Zet.cz od doby, co stanici převzala od původního vlastníka. "Jsme rádi, že rada vyhověla naší žádosti, umožní nám to jasné oddělení českého vysílání rádia od přebíraného anglického programu BBC World Service," uvedla tehdy mluvčí Lagardere Active ČR Radka Pilzová. 

-čtk-