Kurz o online marketingu spustí Marketing Festival

úterý, 26. května 2015, 07:19 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Pořadatelé Marketing Festivalu spustí v září 2015 nový vzdělávací projekt, který nabídne studentům expertní znalosti i zákulisní vhled do světa online marketingu. Studijní program s názvem Digisemestr poskytne 250 zájemcům přes 100 hodin přednášek, které se zaměří na nejdůležitější oblasti digitálního marketingu. Na 13 celodenních studijních setkáních (výuka tři měsíce) mají vyučovat přední čeští marketéři.

Nová online marketingová škola reaguje na vzrůstající poptávku firem po mladých a talentovaných marketérech. „Zaškolení in-house junior marketing specialisty trvá 3 až 6 měsíců a stojí řádově desítky tisíc korun, což je pro firmy výrazná položka v interních rozpočtech. Podle aktuálních odhadů by mohl v Česku online marketing letos zastoupit až 30 procent z celkových reklamních výdajů. Význam digitálního marketingu výrazně poroste i v následujících letech, stejně jako poptávka po mladých profesionálech,“ uvedl Jindřich Fáborský, zakladatel Digisemestru. Cílem nového vzdělávacího projektu je zpřístupnit mladým lidem praktický kontakt s oborem a zároveň usnadnit firmám nábor a adaptaci talentovaných nováčků.

Do Digisemestru se budou moci přihlásit studenti středních, vyšších i vysokých škol. Zápis do studijního programu odstartuje v srpnu 2015 na oficiálních stránkách projektu. Školné bude činit 3 790 Kč a do semestru bude přijato 250 studentů. Ti získají kromě studijních materiálů i přístupy do různých aplikací, kde si budou moci zkoušet získané znalosti v praxi. Výuka bude probíhat od září do prosince 2015 každou sobotu v aule kampusu VUT v Brně, která na projektu spolupracuje.

Výukový plán

Úvod do digitálního marketingu

Role vyhledavačů v online marketingu a SEO

SEO a linkbuildingové techniky prakticky

PPC ve vyhledavačích + remarketing

PPC reklama na sociálních sítích

Webová analytika se zaměřením na Google Analytics

Webová/zákaznická analytika

Sociální sítě a content marketing

Copywriting a kreativa

Branding pomocí internetových nástrojů

E-mail marketing (teorie + praxe v MailChimpu)

Affiliate, mobile a video marketing

Techniky zvyšování konverzního poměru a úvod do UX

Závěrečná zkouška

-mav-