Až 28 % Čechů využívá na internet čtyři a více zařízení

pondělí, 15. června 2015, 00:59 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Podle nového Spotřebitelského barometru 2015, přinášející nejnovější data a poznatky o chování uživatelů v online prostředí z 56 zemí, až 28 % obyvatel České republiky používá pro přístup k internetu čtyři a více zařízení. To je více než v regionu (Polsko 27 %, Slovensko 28 % a Maďarsko 16 %), ale stále o dost méně než v západním světě. Ve Velké Británii či v Norsku je přístup přes více než čtyři zařízení záležitostí téměř poloviny obyvatel.

Přestože 55 % Čechů vlastní chytrý telefon, pořád se je učí plně využívat pro každodenní práci na internetu. V mobilu vyhledává jen 30 %, což je o 30 % méně než ve Velké Británii. Třetina Čechů také podle dat Google nakupovala alespoň jednou v loňském roce online. Informace na internetu si vyhledalo 65 % lidí.

Rostoucí trend představuje v českém prostředí sledování online videa. Až 87 % Čechů mladších 34 let sleduje videa na internetu alespoň jednou týdně, avšak i u generace starší 35 let je takto často sleduje každý druhý.

Spotřebitelský barometr je bezplatný nástroj, jenž je určen především pro marketéry. Sloužit má k vytvoření a stažení vlastních přehledů a grafů mapujících, jak často jsou lidé online, jaká zařízení používají, jak lidé na internetu hledají informace a nakupují, jaký vliv má video reklama na jejich nákupní chování, nebo třeba jaký vliv má jejich věk. Obsahuje také 20 oborových sektorů, mezi něž patří například oblečení a boty, domácí příslušenství, letenky, hotely, kosmetika či potraviny. Další jsou postupně přidávány. Nově byla do letošní studie přidána témata lokální vyhledávání a zahraniční nákupy.

-kch-