Zprostředkovávat nákupy chce Instagram i Pinterest

čtvrtek, 04. června 2015, 17:57 Aktuality, Internet & Mobil, Reklama MediaGuru

Téměř současně představily tento týden dvě největší sociální sítě pro sdílení fotek Instagram a Pinterest nové funkce pro přímou interakci s uživatelem. Na obou platformách budou mít inzerenti v budoucnu možnost využít u příspěvků tlačítka pro okamžitý nákup. 

Pinterest během června zavede tzv. „Buyable Pins“, příspěvky umožňující uživateli koupit si daný produkt kliknutím na nákupní tlačítko, které bude součástí samotného příspěvku. Tlačítko pro nákup se objeví u zboží vybraných obchodních partnerů, mezi kterými jsou v počáteční fázi například značky Macy’s, Neiman Marcus a Nordstrom. Spolupráci uzavřel Pinterest také s platformou Shopify, díky níž budou moct „Buyable Pins“ využívat také menší značky a do budoucna snad i soukromí prodejci. Novinka bude zatím fungovat pouze na zařízeních iPhone a iPad. Rozšíření pro stolní počítače a Android se teprve připravuje.

Nové reklamní formáty, které začíná testovat Instagram, jdou pak ještě o krok dál. Jím představená call-to-action tlačítka umožní vedle nákupu také další interaktivní funkce, například instalaci aplikace nebo přihlášení se k dané službě. Vedle nových reklamních formátů pracuje Instagram také na zlepšení cílení sponzorovaných příspěvků. Ve spolupráci s Facebookem nabídne zacílení podle demografie nebo zájmů uživatele.

Na reklamní formáty na Pinterestu si ale budeme muset ještě nějaký čas počkat. Stejně tak u Instagramu, kde v ČR dosud nespustil ani dříve avizované Carousel Ads, o kterých jsme psali v březnu.

-kmc-