BBC zruší více než 1000 míst, čeká nižší příjmy

čtvrtek, 02. července 2015, 15:04 Aktuality, TV MediaGuru

Britská televizní a rozhlasová společnost BBC hodlá zrušit více než 1000 pracovních míst. O plánech dnes zaměstnance informoval ředitel BBC Tony Hall, informovala agentura PA. Lidé stále více sledují televizní pořady na internetu. Vysílací stanice v této souvislosti očekává, že jí v příštím finančním roce klesne příjem z koncesionářských poplatků. Propouštění se má dotknout i manažerských pozic.

Každá domácnost s televizorem musí BBC nyní zaplatit 145,5 liber ročně.

Nyní se předpokládá, že BBC získá z koncesionářských poplatků v období 2016/2017 o 150 milionů liber méně, než se očekávalo v roce 2011. Je tomu tak proto, že stále více lidí se na televizní programy dívá přes internet nebo na svých mobilních zařízeních, a "počet domácností, které vlastní televizor, se zmenšuje", stojí v prohlášení BBC.

Má se za to, že BBC zmenší některé své divize a redukuje manažerské pozice.

Britský telekomunikační regulátor Ofcom v dnes zveřejněné zprávě uvedl, že zájem o sledování televizních pořadů na internetu, v mobilních zařízeních nebo prostřednictvím služeb na vyžádání roste, a to především u mladých lidí.

BBC, která byla založena v roce 1922, měla v loňském roce podle výroční zprávy za uplynulý finanční rok zhruba 20.700 zaměstnanců.

-čtk-