ČRo Plus převezme některé pořady z Radiožurnálu

středa, 29. července 2015, 17:03 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas Plus od 2. listopadu rozšíří pokrytí v síti velmi krátkých vln na zhruba 55 procent populace. Mezi hlavními změnami bude vysílání zpravodajské relace každou půlhodinu a zařazení hlavních poledních a večerních zpráv společně se stanicí Radiožurnál. Na Plus přejde z Radiožurnálu také večerní pořad Šedesát minut. Na zasedání Rady ČRo to řekl náměstek pro program a vysílání René Zavoral. Dodal, že stanice se dál zaměří na analytickou publicistiku a zpravodajství.

"Nestavíme novou stanici. Stavíme stanici, která od 2. listopadu rozšíří své vysílání z digitálu na síť VKV. Tomu odpovídá, že chceme nabídnout 18 hodin premiérového programu a šest hodin repríz od půlnoci do ranních šesti hodin," řekl Zavoral. Stanice podle něj přemýšlí o tom, jak do vysílání zařadit angličtinu, což vyplývá ze smlouvy rozhlasu s ministerstvem zahraničí.

Stanice Plus při rozšíření částečně využije kmitočty stanice Vltava. Rozšíření se dotkne také kmitočtů Dvojky a regionálních stanic Sever a pražské Reginy. V současnosti stanice Plus, která vznikla předloni spojením několika tehdejších programů, vysílá na VKV pouze v Praze a okolí v dopoledním a odpoledním bloku. ČRo stanici dále šíří digitálně a v pásmu středních vln.

ČRo Plus nově bude mít hlavní vysílací čas od 6:00 do 18:00, kdy bude vysílání takzvaného proudového charakteru s komentovaným zpravodajstvím i pravidelnými pořady. Mezi 10:00 a 13:00 se rovněž počítá se zařazováním aktuálních tiskových konferencí na důležitá témata.

Český rozhlas v souvislosti s rozšířením programu počítá s obsazením asi dvacítky nových pozic. Rozpočtovou potřebu na příští rok odhaduje na 20 až 30 milionů korun. Letos v listopadu a prosinci využije připravenou rozpočtovou rezervu. Hlavní personální změnu rozhlas již oznámil, a to výměnu na šéfredaktorské pozici, kterou od srpna obsadí Alexandr Pícha místo odcházejícího Daniela Rause.

-čtk-