Nova se obrátila na soud kvůli logu Joj Cinema

úterý, 21. července 2015, 13:25 Aktuality, TV MediaGuru

Provozovatel slovenské stanice Joj Cinema, která vysílá od června také na českém území, se podle serveru mediaboom.sk dostal do sporu s televizí Nova. Portál uvedl, že Nova podala žalobu kvůli logu stanice Joj Cinema, jež považuje za kopii loga Nova Cinema. Mluvčí Novy Anna Suchá ČTK řekla, že soud již předběžným opatřením používání loga zakázal.

"Můžu potvrdit, že soud vyhověl našemu návrhu na vydání předběžného opatření a zakázal používání loga zaměnitelného s logem zavedeného filmového kanálu Nova Cinema," sdělila Suchá. Slovenský portál uvedl, že problematický má být zavináč, jehož podobu má Nova zaregistrovanou, i když ji aktuálně nevyužívá.

Filmový kanál Joj Cinema začal v Česku a na Slovensku vysílat letos v červnu. Vlastníkem je slovenská televizní skupina Joj Group, jejíž hlavní stanici Joj v roce 2002 zakládal někdejší dlouholetý šéf české Novy Vladimír Železný. Z té doby také pochází původní loga obou televizních skupin. Současný spor se rozhořel poté, co původně slovenská skupina začala působit rovněž na českém trhu.

-čtk-