O2 v létě putuje s bloggery a vloggery po „Velkočesku“

pondělí, 13. července 2015, 10:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Společnost O2 se v letní online kampani na podporu roamingového tarifu pro volání v rámci Evropy spojila se známými českými bloggery a vloggery, kteří na internetu sdílejí svoje zážitky z cestování po sedmi evropských metropolích.

Z celé Evropy se tak díky roamingovému tarifu stáváVelkočesko a metropole dostávají nové počeštěné názvy, z Londýna je rázem Jablondýn, ze Splitu Splitoměřice, z Říma Kokořím, z Barcelony Barcelouny, ze Stockholmu Stockolmovice, z Paříže Kroměpaříž a z Berlína Berounlín. Motivem je objevování českých prvků v zahraničí.

„Hlavní postavou kampaně je Jakub Mitas, tvůrce internetového pořadu Swajp, který o prázdninách postupně procestuje sedm velkočeských metropolí, jako jsou například Barcelouny, Kokořím a nebo Splitoměřice, v nichž bude hledat prvky odkazující nějakým způsobem na naši mateřskou Českou republiku. Ty následně natočí na video, o které se s ostatními uživateli podělí na webu www.o2.cz/velkocesko,“ popisuje Jiří Caudr, ředitel pro online v O2. Obdobným způsobem se do kampaně zapojí také sedm bloggerů a vloggerů. Ti budou publikovat obsah z navštívených měst na svých kanálech.

Komunikační koncept vytvořil interní kreativní tým O2 ve spolupráci s agenturou Inspiro Solutions ze skupiny Kindred Group. „Klíčové pro nás bylo zaujmout ty nejlepší české bloggery a vloggery zaměřené na různé tematické oblasti. Spolupráci jsme od počátku nastavili hodně volně, do ničeho je nenutíme a ani je nesvazujeme zbytečnými omezeními. I díky tomu byla ze strany oslovených tvůrců obsahu velmi dobrá odezva a 90 % vytipovaných bloggerů spolupráci nadšeně přijalo,“ říká Kristina Pokorná z agentury Inspiro.

Zároveň s online kampaní startuje také soutěž na Instagramu o LTE telefon Huawei P8 lite a zpáteční jízdenky od Eurolines. Každý, kdo se při své zahraniční cestě vyfotí s gestem „V“ a bude fotku s hashtagem #Velkocesko sdílet přes Instagram, bude automaticky zařazen do soutěže.

-stk-