Tržby vydavatele Práva loni mírně klesly na 652 mil. Kč

pondělí, 27. července 2015, 17:57 Aktuality, Tisk MediaGuru

Vydavatelství Borgis loni klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na 652 milionů korun z předloňských 667 milionů (meziročně -2%). Zisk společnosti, která vydává deník Právo a dodává zpravodajský obsah pro portály Novinky.cz, Super.cz a Sport.cz, se meziročně snížil na 9,5 milionu z 15,6 milionu korun. Vyplývá to z informací uvedených ve Sbírce listin. Kladné hospodaření Borgis očekává i letos.

"V roce 2014 pokračoval pokles prodaného nákladu a stále nižší zájem o tištěnou inzerci. Naopak rostly příjmy z internetové inzerce," uvedla firma ve výroční zprávě. Výpadek výnosů se podle ní částečně podařilo nahradit úsporami v materiálových a ostatních provozních nákladech a ve službách.

Vydavatelství ve výroční zprávě uvedlo, že se nadále hodlá zaměřit na udržení podílu Práva a jeho příloh mezi ostatními deníky. "Další prioritou zůstává obsahový rozvoj serverů Novinky.cz, Sport.cz a Super.cz ve spolupráci se společností Seznam.cz, se kterou je společnost Borgis majetkově propojena," uvedla firma.

Kladné hospodaření Borgis očekává i letos. "Nadále bude věnována patřičná pozornost efektivnímu nakládání s prostředky, prodejním a inzertním aktivitám," uvedl vydavatel, který se v předchozích letech stejně jako konkurence musel vyrovnat s dopady hospodářské recese.

Akciová společnost Borgis byla založena v roce 1990 a její hlavní činností je vydávání a tisk celostátního deníku Právo a poskytování obsahu webovým portálům. V roce 2013 třetinový podíl ve firmě získal dlouhodobý partner Borgisu - společnost Seznam.cz. Majoritním vlastníkem zůstal šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný.

-čtk-