Zásilkovna.cz vstoupí na další trh, jde do Rumunska

středa, 22. července 2015, 09:30 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

Společnost Zásilkovna.cz vstoupí na rumunský trh. Půjde tak už o sedmou zemi, ve které firma nabídne své logistické služby. Dosud působí v Česku, na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku a Maďarsku. Firma uvedla, že vstup na rumunský trh vychází z analýzy, kterou Zásilkovna.cz vypracovala na jaře 2015 a ze které vyšlo právě Rumunsko jako jedna z nejzajímavějších destinací pro klienty společnosti.

„Rumunsko je velký a zajímavý trh, který se rychle vyvíjí. Ecommerce zde ale zdaleka není tak rozvinutá jako v dalších zemích, kde Zásilkovna působí. To má svou kladnou i zápornou stránku. Na rozdíl od Polska nebo Německa se zde setkáme s nižší konkurencí, rumunský zákazník ale zatím nezná systém výdejních míst, ke kterému tak může pociťovat určitou nedůvěru,” analyzuje situaci na rumunském trhu zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zásilkovna svou sítí nově pokryje výraznou část středovýchodní Evropy. Obrat ecommerce v Rumunsku tvořil v roce 2014 více než 1,1 mld eur, což je sice výrazně nižší číslo v porovnání se střední Evropou, zároveň je ale Rumunsko s 19,7 miliony obyvatel a 5000 eshopy perspektivním regionem.

-mav-