Benzina zavádí prodej volně dostupných léčiv

čtvrtek, 13. srpna 2015, 08:14 Aktuality, Marketing MediaGuru

Benzina se spojila se značkou Medipoint a od konce července postupně spouští na vybraných čerpacích stanicích prodej volně dostupných léčiv, jako například Paralen, Kinedril, Nurofen a Visine. Jde zejména o léky, které mají pomoci s akutní bolestí, teplotou nebo nevolností. Celkem je v sortimentu čerpacích stanic Benzina 15 druhů vyhrazených léčiv (specifikované zákonem), dále 20 dalších přípravků a potravinových doplňků.

„Pro prodej léčiv jsme vytipovali zejména lokality na dálničních tazích a silnicích první třídy, kde je vysoká frekvence dopravy. V případě, že se u některého řidiče či spolujezdce objeví nežádoucí zdravotní obtíže, které mohou ovlivnit pohodlí i bezpečnost cestování, jsou volně prodávané léky na čerpací stanici vítanou službou,“ uvedl za Benzinu Filip Balcárek, ředitel pro shop a gastro.

Do konce srpna bude prodej léků zaveden na vybraných 50 čerpacích stanicích. Prodej léčiv bude probíhat za asistence personálu čerpací stanice. V následujících měsících bude Benzina vyhodnocovat výsledky prodeje léčiv a rozhodne o případném rozšíření do dalších lokalit. Benzina v současnosti provozuje nejširší síť čerpacích stanic v České republice. Celkem je to 338 čerpacích stanic.

Foto: Benzina
Foto: Benzina

-mav-