ČT zavede do pořadu Otázky VM nové prvky

úterý, 25. srpna 2015, 11:42 Aktuality, TV MediaGuru

Otázky Václava Moravce, které se od neděle kvůli modernizaci studia přesunou na žižkovský vysílač, částečně promění svou podobu. K diskusi na politická a odborná témata, jež zůstává hlavní částí pořadu, přibudou reportáže z terénu či rozhovory nazvané Akta OVM. Diváci je poprvé uvidí v neděli 30. srpna, oznámil aČeská televize.

Základem pořadu nadále zůstanou tradiční duely s politiky a experty na nejrůznější témata. Vedle nich přibudou pravidelné reportáže z terénu, které vždy předznamenají hlavní téma dílu. "Stejně jako je tomu už nyní během příprav Fokusu, se i v Otázkách vrátím k reportážní práci, u které jsem začínal," uvedl moderátor Václav Moravec. Další novinkou pak bude vysílání série reportáží a rozhovorů s názvem Akta OVM, v níž budou autoři s využitím archivů České televize připomínat agendu, které se v denním zpravodajství nedostává takové pozornosti. Objeví se například téma věnující se zákonu o zveřejňování smluv nebo financování politických stran. Hostem prvního vydání rubriky Akta OVM bude český politik a právník Jeroným Tejc.

S novou podobou pořadu je spojeno také nové prostředí na žižkovském vysílači, kam kvůli modernizaci dosavadního virtuálního studia na Kavčích horách Otázky po deseti letech zavítají. "Vysílání z exteriéru se v tuto chvíli ukázalo být nejlepší variantou, která je v souladu se současnými trendy a zároveň se autorskému týmu osvědčila při realizaci pořadu Fokus Václava Moravce," uvedla vedoucí dramaturgyně OVM Hana Andělová.

Otázky Václava Moravce uvádí moderátor Václav Moravec od 1. ledna 2004 a pořad dlouhodobě patří k nejsledovanějším formátům ČT24. Česká televize jej bude divákům i v nové podobě nabízet tradičně na kanálech ČT1 a ČT24 pravidelně v neděli od 12 hodin. Zpátky na Kavčí hory se Otázky vrátí po nutné modernizaci studia.

-čtk-