Allianz kupuje v ČR pojišťovací část Wüstenrotu

středa, 09. září 2015, 07:42 Aktuality, Marketing MediaGuru

Allianz pojišťovna koupí na českém trhu pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot. Součástí transakce je kromě prodeje akcií životní i neživotní pojišťovny také strategické partnerství mezi Allianz pojišťovnou a bankovní částí skupiny Wüstenrot, která zůstává nadále v rukou stávajících vlastníků. Nové partnerství umožní pojišťovně Allianz využívat k prodeji pojistných produktů i obchodní síť bankovní skupiny Wüstenrot. Ta bude naopak využívat sítě Allianz k prodeji svých hypotečních úvěrů a stavebního spoření. Všechny dosavadní smlouvy klientů obou pojišťoven skupiny Wüstenrot zůstávají nadále v platnosti.

„Jde o strategické převzetí společností, jejichž produkty jsou blízké těm našim a které mají i stejnou obchodní filosofii, podle níž je vždy na prvním místě zákazník,“ říká předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad.

„Skupina Wüstenrot se nyní bude naplno věnovat rozvoji své bankovní části. Očekáváme, že obchodní partnerství s Allianz nám umožní soustředit se na jádro našeho podnikání, tedy na produkty a služby spojené s financováním bydlení,“ komentoval prodej předseda představenstev české finanční skupiny Wüstenrot Pavel Vaněk. „Wüstenrot chce zároveň pro své klienty zachovat nabídku širokého portfolia služeb, které přijdou vhod v každé životní situaci. Proto bude i nadále nabízet svým klientům profesionální pojišťovací služby, které bude dodávat Allianz. Heslo ,finanční zabezpečení pod jednou střechou‘ tedy i nadále zůstává v platnosti,“ dodal Vaněk.

Transakce, jejíž cenu ani jedna ze stran nebude komentovat, ještě podléhá schválení České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

-stk-