ČT namířila proti Economii kvůli pořadu s Čtvrtníčkem

úterý, 08. září 2015, 18:05 Internet & Mobil, TV MediaGuru

Název nového internetového pořadu ČTTV s Petrem Čtvrtníčkem vadí České televizi.

Název nově připravovaného pořadu internetové televize Aktuálně.TV s Petrem Čtvrtníčkem ČTTV, který se má poprvé představit ve čtvrtek 10. září, se nelíbí České televizi. Podle informací MediaGuru.cz se Česká televize obrátila na generálního ředitele společnosti Economia s dopisem, ve kterém jej vyzývá, aby se Economia zdržela používání názvu ČTTV.

Česká televize se údajně domnívá, že použití názvu nového pořadu může být zavádějící a pořad vzhledem k používaným písmenům v názvu může být spojovaný s Českou televizí. Užití zkratky ČT má proto zasahovat do práv České televize. "Právní úsek ČT je odpovědný za kontrolu užívání ochranné známky České televize, potažmo ČT. Proto dnes upozornil vydavatelství Economia na možnost zásahu do práv České televize při užití této zkratky pro plánovaný audiovizuální projekt," vysvětlila mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Economia zatím nesdělila, jak se k výzvě České televize postaví. Situací se zabývá její právní oddělení, uvedla. Pořad má ale zahájit už tento čtvrtek, reagovat bude muset rychle.

Podle ředitele redakcí společnosti Economia Vladimíra Piskáčka není cílem, aby název nového internetového pořadu jakkoli parazitoval na České televizi. Název pořadu ČTTV má být podle jeho slov odvozen od jména hlavního protagonisty, tj. ČT = Čtvrtníček a má také vyjadřovat, že pořad se bude vysílat každý čtvrtek (čt). Pořad má být navíc satirou na pořady Daniely Drtinové a Martina Veselovského, které rovněž Aktuálně.TV nabízí, a to pod názvem DVTV. I tento název v sobě obsahuje jména jeho autorů a hlásek označujících název televize (TV).

"Pokud by se to někoho vůbec mohlo týkat, jsou to Daniela Drtinová a Martin Veselovský. Ti však prokázali velký nadhled. Rozhodně ne Česká televize, o kterou vůbec nejde. Nebudeme používat žádné její záběry, navíc nebudeme ani navozovat dojem, že se jedná o televizní vysílání," uvedl Piskáček.

Právě z České televize přišli loni do Economie bývalí moderátoři Daniela Drtinová a Martin Veselovský. V Economii odstartovali úspěšný pořad DVTV. Economia se poté rozhodla vybudovat pod značkou Aktuálně.TV nabídku svých video pořadů. Od letošního září je rozšíří o nové zábavné pořady – právě s Petrem Čtvrtníčkem a také o pořad s Tomášem Matonohou. Čtvrtníček je veřejnosti znám také z obrazovek České televize, v polovině 90. let provázel pořadem Česká soda. Poté se pořad vysílal pod názvem Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí.

-mav-