V rámci Jak se dělá televize s ČT vystoupí i P. Dvořák

pondělí, 14. září 2015, 10:36 Aktuality, TV MediaGuru

Jak se dělá televize? Tuto otázku si opět položila příbramská školní televize GymTV a pozvala do Příbrami jak odborníky z České televize, tak redaktory školních televizí z celé republiky. Setkají se 16. a 17. října na Gymnáziu Příbram v rámci čtvrtého ročníku projektu Jak se dělá televize s Českou televizí. Veškerý páteční i sobotní program je volně přístupný veřejnosti a kromě prezentace tvorby jednotlivých televizí nabídne také besedy a přednášky s hosty.

Do Příbrami po třech letech znovu zavítá například generální ředitel České televize Petr Dvořák. Přijede i sportovní moderátor Robert Záruba či meteoroložka Taťána Míková. Pozvání letos přijal také například Marek Wollner, moderátor a dramaturg pořadu Reportéři ČT, nebo Tomáš Drahoňovský, reportér Událostí a moderátor Studia ČT24. Další hosty zveřejní organizátoři v následujících dnech na webových stránkách projektu www.jaksedelatelevize.cz.

V současné fázi se do projektu už přihlašují školní televize. Zatím nejvzdálenější přijede ze Zlína, zaregistrovaly se ale už i redakce z Prahy, Kolína, Broumova nebo Litomyšle. „Letos se chceme zaměřit ještě více než kdy předtím na vzájemnou výměnu kontaktů a zkušeností mezi členy redakcí,“ vysvětluje Barbora Blahnová, koordinátorka školních televizí.

„Často se na nás obrací studenti ze základních i středních škol napříč republikou, abychom jim poradili, jak si založit vlastní školní televizi,“ říká vedoucí GymTV Josef Fryš. „Moc nás potom těší, když jejich televize funguje a my se s nimi tady v Příbrami můžeme potkat.“ V období mezi třetím a čtvrtým ročníkem navíc poprvé proběhl cyklus seminářů Televize v televizi, během něhož se školní televize pravidelně potkávaly přímo na Kavčích horách a který připravovala Česká televize ve spolupráci s GymTV.

Fotografie z uplynulých ročníků

Jak se dělí televize s ČT, foto: GymTV
Jak se dělá televize s ČT, foto: GymTV
Jak se dělí televize s ČT, foto: GymTV
Jak se dělá televize s ČT, foto: GymTV
Jak se dělí televize s ČT, foto: GymTV
Jak se dělá televize s ČT, foto: GymTV

-mav-