Vodafone připravil s ČT2 sérii dokumentů o Roku jinak

pátek, 11. září 2015, 18:49 Aktuality, Marketing, TV MediaGuru

Nadace Vodafone připravila ve spolupráci s ČT2 dokumentární cyklus o své grantovém programu Rok jinak. V něm propojuje lidi z byznysu s neziskovou sférou. Každý rok vybírá ty, kteří mohou strávit jeden rok prací pro neziskovou organizaci, přitom však dostávají mzdu, na jakou jsou z předchozí práce v byznysu zvyklí.

O účastnících Roku jinak 2014 vznikl ve spolupráci s ČT2 cyklus sedmi časosběrných dokumentů. K natočení každého z nich byli osloveni různí režiséři – Andrea  Culková, Bohdan Bláhovec, Tomáš Hodan, Karel Koula, Markéta Ekrtová, Ondřej Provazník nebo Linda Kallistová Jablonská –, kteří vždy s jedním účastníkem natáčeli v průběhu roku rozhovory v jeho novém prostředí. Cyklus bude vysílán každou neděli od 6. září do 18. října, vždy od 18:15 hodin, v repríze každé úterý v 10:50 a pátek v 18:20.

Letos poprvé se Rok jinak zaměří na neziskové organizace, které usilují o společenské změny využitím moderních technologií. Může jít o aplikace nebo jiná technologická řešení, která mají ambici pomoci minimálně tisícovce uživatelů. „Nová pravidla Roku jinak odrážejí naše celkové zaměření na využití technologií pro společnost,“ vysvětluje Jana Neupauerová, manažerka programu, a dodává, že se tím však program neomezuje jen na IT experty: „I neziskové technologické projekty potřebují experty na marketing, PR, obchod nebo řízení procesů. Není ani nutné, aby již technologický projekt v neziskové organizaci běžel, Rok jinak může být u jeho zrodu.“

-stk-