ČR se dostala do čínské show, promluví v ní i Zeman

čtvrtek, 29. října 2015, 14:06 Aktuality, TV MediaGuru

Poslední listopadový den odvysílá čínská televizní stanice Hunan Satelite TV díl talk show Day Day Up zaměřený na Českou republiku.

Na přípravě tohoto dílu spolupracovala televize s agenturou CzechTourism a Generálním konzulátem v Šanghaji. „Pro čínské turisty je to další impuls k návštěvě České republiky,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

V show vystoupí modelka Taťána Kuchařová, zpěvák a hudební skladatel Ondřej Brzobohatý, zpěvačka Monika Bagárová a v Číně žijící houslistka Zina Blahušová. Beata Rajská přivezla výběr ze svých modelů, které předvedly modelky Pavlína Němcová, Kateřina Sokolová a Aneta Šustková. Kuchař Marek Raditsch pak čínskému publiku představil českou gastronomii. Součástí bude i rozhovor s Pavlem Nedvědem, který byl natočen letos v září, kdy fotbalista coby doprovod prezidenta Čínu navštívil.

Natáčení v Changsha předcházela již v květnu tohoto roku návštěva televizního štábu v České republice, kde proběhla interview s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech či s ministrem Lubomírem Zaorálkem při projížďce veteránem firmy Škoda po Praze. Filmovalo se také v Karlových Varech a sklárně Moser.

Pořad Day Day Up je zaměřen na mladé diváky a každý týden ho sleduje až sto milionů diváků.

-stk-