ČRo bude v EBU zastupovat Tomáš Pancíř

sobota, 31. října 2015, 07:00 Aktuality, Rádio MediaGuru

Místopředsedou expertní skupiny Evropské vysílací unie (EBU) pro rozhlasové zpravodajství se stal Tomáš Pancíř, ředitel Centra zpravodajství Českého rozhlasu.

Expertní skupina EBU pro rozhlasové zpravodajství (EBU Radio & Journalism Subcommittee) se zabývá obecně rozhlasovým zpravodajstvím v Evropě, řeší například zásady redakční práce, etické kodexy, technickou výpomoc. Jedná také o spolupráci evropských rozhlasů v oblasti zpravodajského pokrytí mezinárodních událostí, vlivu nových technologií a sociálních sítí na žurnalistickou práci. Kromě Českého rozhlasu má ve skupině zastoupení například německá ARD, Švédský rozhlas, ORF, RAI nebo veřejnoprávní rozhlas z Belgie či Španělska.

Pro Český rozhlas je strategicky významné zastoupení v Rozhlasovém výboru EBU, jehož členem je náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral. Rozhlasový výbor EBU má 14 členů a je hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy. Rozhoduje tak o strategických prioritách pro rozhlasové vysílání v Evropě. Rovněž formuluje společná stanoviska veřejnoprávních rádií v oblasti legislativy, autorsko-právních otázek v hudební oblasti či digitalizaci a podporuje rozvoj rozhlasového vysílání v členských zemích EBU.

-stk-