Do tendru na Regionální potraviny se přihlásilo 9 firem

pátek, 16. října 2015, 07:06 Aktuality, Reklama MediaGuru

Do tendru na podporu Regionálních potravin se přihlásilo devět firem. Cena dvouleté zakázky, která je rozdělená na dvě části, činí 57 milionů korun bez DPH. V jedné části zájemci soutěží o vymýšlení strategie a PR podporu, ve druhé jde o samotnou realizaci a účast na výstavách či trzích. ČTK to sdělila mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimíra Nováková.

"Cílem budoucí propagační a informační kampaně je sdělit zákazníkům, proč se jim vyplatí koupit výrobky s označením Regionální potravina," vysvětlila Nováková.

Značku Regionální potravina letos získalo 107 výrobků od 106 výrobců, přičemž v letošním 6. ročníku o ni usilovalo celkem 1262 výrobků od 418 producentů. Na projekt letos ministerstvo vyčlenilo 50 milionů korun. Výrobci budou moci používat značku čtyři roky.

V současnosti komise hodnotí i další tendr, na propagaci značky Klasa. Stát za ní chce zaplatit za dva roky téměř 300 milionů korun. Ten je rozdělený do čtyř částí, komise by vítěze alespoň jedné z nich mohla vybrat již v příštím týdnu. "Pravděpodobně budeme znát kandidáta za čtvrtou část, to jsou výstavy a veletrhy," řekla mluvčí.

Značka Klasa je nejznámější značkou kvality českých potravin. Podle zářijového průzkumu agentury STEM/Mark si ji spontánně vybavilo 82 procent z těch, kteří alespoň zběžně značky kvality znají.

Podané nabídky

Část tendru společnost
2 Agentura Gate s.r.o.
1 Havas Worldwide Prague a.s.
1,2 Comunica, s.r.o.
1 Dorland, s.r.o
2 Dedeman, s.r.o.
1 MediaCom Praha, s.r.o.
1,2 Ogilvy & Mather, s.r.o.
1 Comtech Group s.r.o.
2 Leones Production, s.r.o.

-čtk-