Proti plýtvání jídlem bojují v kampani Merunka i Hruška

pátek, 09. října 2015, 11:18 Aktuality, Reklama MediaGuru

Platforma Byznys pro společnost spustila v rámci svého projektu Potraviny pomáhají dvoufázovou kampaň. Její první fáze se zaměřuje na téma neplýtvání jídlem. V průběhu října přejde do fáze druhé, která bude cílit na potenciální dárce. Kampaň potrvá až do 21. listopadu, kdy se napříč celou Českou republikou uskuteční třetí ročník charitativní Národní potravinové sbírky.

„Nedílnou a velmi důležitou součástí neplýtvacího tématu je lehce kontroverzní spolupráce s bulvárními médii, která projekt podpoří uveřejňováním smyšlených příběhů známých osobností, které pro kampaň využíváme,“ prozrazuje Nikol Kargerová, project manager agentury Loosers, která kampaň připravila.

Koncept stejně jako loni vychází z motivu prázdného talíře. Doplněn je o známé osobnosti, jejichž příjmení se shoduje s druhem jídla či potraviny. „Ve vizuálech se nakonec objeví Emma Smetana, Zbyněk Merunka a šékuchař Ondřej Slanina. V bulvární části neplýtvací fáze kampaně bude hlavním hrdinou Láďa Hruška,” dodává kreativní ředitel Loosers Petr Bucha. Autorem fotografií je Tomáš Třeštík.

NPS_CLV_3x

NPS_Casopis_Merunka

Mediálně je kampaň postavena na pomoci mediálních domů a spolupracujících řetězců, které plochy poskytují zdarma či za symbiolickou cenu. Formáty jsou připraveny pro CLV, billboardy, inzerci, interaktivní plochy v obchodních centrech, rádia a POS a POP materiály.

-stk-