Televize V1 musí odejít z MUX 3, jde do sítě RS 8

úterý, 10. listopadu 2015, 17:58 Aktuality, TV MediaGuru

Východočeská televize V1 přechází na nové kanály. Ve čtvrtek 12. listopadu večer skončí šíření signálu v multiplexu 3 (MUX 3) a začne v Regionální síti 8 (RS 8). Na Královéhradecku diváci naladí pozemní signál nově z vysílače Hoděšovice na 57. kanálu, na Pardubicku z vysílače K Polabinám v centru města, a to na kanálu 46.

Přechod na nové frekvence a nové vysílače si vynutila změna v distribuci televizních programů. Z původního multiplexu 3 dostala televize V1 výpověď. „České Radiokomunikace ve své celoplošné síti upřednostnily jinou televizi. My jsme se proto rozhodli přejít do Regionální sítě 8, kterou radiokomunikace také provozují. V tuto chvíli je to nejsnazší řešení. Věříme, že diváci si nás najdou,“ vysvětlil přechod na nové frekvence mluvčí Východočeské televize V1 Lukáš Pochylý.

Odchod V1 z multiplexu 3 souvisí se startem nového kanálu Prima Max. Ten zahájí vysílání v pátek 20. listopadu.

Vysílače v Hoděšovicích a v Pardubicích pokrývají signálem menší území, než na kterém V1 vysílala dosud. Nově bude možné Východočeskou televizi naladit v okruhu zhruba 30 kilometrů v okolí krajských měst. To přibližně odpovídá území obou okresů. Divákům stačí po změně znovu vyhledat televizní kanály na svém přijímači nebo set-top-boxu, tedy použít takzvané automatické ladění. V některých případech si budou muset diváci natočit anténu nebo případně doplnit anténní systém.

-mav-