Značka Apple má v centru Prahy vlastní muzeum

čtvrtek, 17. prosince 2015, 18:16 Aktuality, Marketing MediaGuru

Ve čtvrtek 17. prosince bylo otevřeno Apple Museum, místo zasvěcené technologické značce Apple a jejímu vizionáři Stevu Jobsovi. Cílem muzea je lidem představit prostřednictvím kultovní značky počítačového průmyslu novodobou historii každého z nás, přiblížit, jak rychlý vývoj technologií ovlivňuje život.

Muzeum, jehož vznik iniciovala Nadace centra Pop Art Gallery, představuje expozici počítačů z let 1976 až 2012 a dalších předmětů z produkce společností spojených se jménem Steva Jobse – Apple, Pixar a Next. Mezi exponáty nechybí ani Apple Lisa, první Macintosh, nebo školní ročenky z dob studií Steva Jobse a Steva Wozniaka.

Expozice je koncipována v souladu s filozofií značky Apple – v čistém designu, z kvalitních materiálů a za podpory nejnovějších technologií. Jednotlivé exponáty jsou přehledně uspořádány, umístěny na kvádrech z hladkého umělého kamene corian. Návštěvníci mohou při prohlídce využít multimediálního průvodce, který je k dispozici prostřednictvím chytrého telefonu či tabletu v devíti světových jazycích.

Mac 1984, expozice Apple Museum
Mac 1984, expozice v Apple Museum na kvádru z umělého kamene corian

Na realizaci se podíleli studenti ČVUT. Apple Museum sídlí ve zrekonstruovaném měšťanském domě na nároží Husovy a Karlovy ulice. V přízemí je umístěna kavárna, plánuje se i vegan raw bistro s jídly a nápoji, které měl Steve Jobs v oblibě. Kromě občerstvení jsou připraveny i tablety k ukrácení času, pro děti je k dispozici interaktivní místnost.

Apple museum kavárna nahled
Kavárna v novém Apple Museu

V podzemí budovy, v zachovalých románských sklepích ze 14. století, bude v průběhu následujícího měsíce otevřena pop artová galerie, která se bude věnovat především českým představitelům tohoto uměleckého stylu 50. let.

-stk-