Agentura Piaristi se postará o tři nové festivaly

úterý, 26. ledna 2016, 00:59 Aktuality, PR MediaGuru

Agentura Piaristi, jež se specializuje na PR a komunikaci v oblasti kultury, designu za umění, získala do svého portfolia tři nové festivaly. K Signal festivalu, Českému lvu, festivalu designSupermarket či Galerii Tančící dům, pro které nyní pracuje, přibude United Islands of Prague, filmový festival Finále Plzeň či Old’s Cool: Refestival – akci, jejímž cílem je prostřednictvím kultury propojovat seniory s mladými lidmi.

Spolupráci s United Islands of Prague zahájila agentura v lednu. „O PR se vždy staral někdo z našeho interního týmu. V letošním roce však připravujeme kromě festivalu United Islands of Prague ještě další velký projekt, a proto jsme se rozhodli navázat spolupráci s agenturou Piaristi. Věříme, že posunou komunikaci festivalu o kus dál,“ vysvětluje David Gaydečka z United Islands of Prague.

Festival Finále Plzeň zažije letos svůj pomyslný nový start. Organizaci festivalu převzala nová společnost Film Servis Plzeň v čele s ředitelkou Evou Veruňkovou Kosařovou. Jejím cílem je navrátit festivalu punc atraktivní akce, kterým se pyšnil po svém obnovení v 90. letech.

Agentura, kterou založila v roce 2014 Nikola Lörinczová, chce do budoucna fungovat z části také jako platforma pro vzdělávání píáristů na volné noze, pracovníků v oblasti propagace v institucích, jako jsou divadla a galerie či PR manažerů menších kulturních akcí. V březnu bude proto organizovat šestidílný kurz PR a komunikace v kultuře, jehož hosty budou například Daniel Konrád, šéfredaktor kultury Hospodářských novin, Markéta Horešovská, kulturní redaktorka ČTK či Věra Lhotská, generální ředitelka Newton Media a další. Kurz zakončí diskuze na téma Jak na crowdfunding v kultuře s hosty, jako jsou Martin Sršeň, realizátor kampaně pro Jatka 78 a Signal festival, nebo Petr Tomek ze Startovac.cz.

-stk-