ČT začala natáčet cyklus Bohéma o filmových tvářích

úterý, 12. ledna 2016, 13:15 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize začala natáčet televizní román Bohéma režiséra Roberta Sedláčka. Šestidílný cyklus odkryje osudy prvorepublikových filmových hvězd za druhé světové války a po ní a ukáže, co všechno se dělo mimo zraky kamer a jak tenká mohla být hranice mezi bohémským životem ve filmových studiích a smrtí v koncentračním táboře.

Hlavním hrdinou a vypravěčem Bohémy se stane barrandovský dramaturg Arnošt, ztvárněný v mládí Michalem Balcarem a následně Oldřichem Kaiserem. V rolích hereckých ikon se objeví například David Novotný jako Jaroslav Marvan nebo Vladimír Javorský jako Vlasta Burian.

V cyklu se dále objeví např. postavy režisérů Martina Friče a Otakara Vávry, filmového producenta a ředitele společnosti Lucernafilm Miloše Havla, spisovatele Jana Drdy nebo novináře Julia Fučíka, kterého herec Zdeněk Štěpánek ukrýval ve svém bytě.“

Autorkou scénáře Bohémy je novinářka, spisovatelka a scenáristka Tereza Brdečková, dcera významné postavy českého filmu, Jiřího Brdečky, který se podílel na filmech, jako je Císařův pekař a pekařův císař, Limonádový Joe, Baron Prášil nebo Až přijde kocour.

Natáčet se bude Bohéma také v barrandovských ateliérech, na historických pražských lokacích a také v Plzni, Mladé Boleslavi a na dalších místech. Poslední klapka padne na konci května.

David Novotný jako Jaroslav Marvan, zdroj: Česká televize
David Novotný jako Jaroslav Marvan, zdroj: Česká televize

-mav-