JCDecaux může spustit wifi na zastávkách MHD

pátek, 29. ledna 2016, 17:26 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Na zastávkách pražské MHD může začít fungovat připojení k internetu prostřednictvím wifi. Magistrát zaslal správci mobiliáře, firmě JCDecaux, souhlas se zavedením této bezdrátové technologie, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Nyní musí být ještě upravena smlouva mezi městem a JCDecaux.

"Společnosti JCDecaux jsme odpověděli, že souhlasíme se zahájením zkušebního provozu wifi sítě na zastávkách MHD na náklady společnosti," uvedl Hofman. Nejprve je podle něj však nutné upravit smlouvu mezi firmou a městem. "Každá změna technického provedení mobiliáře musí být dle smluvních podmínek smluvně dohodnuta. Odpověď jsme společnosti zaslali 21. ledna 2016 prostřednictvím datové schránky," uvedl mluvčí.

V současné době wifi testuje na desítce zastávek, mezi nimi jsou například Budějovická, Anděl, Florenc, Želivského nebo Náměstí Míru. Denně firma zaznamená 200 až 600 připojení. Připojení má dosah asi 20 až 25 metrů od zastávky.

V první fázi by se měla wifi rozšířit na stovku zastávek. V následujících několika měsících by pak mohla být až na 400-500 zastávkách.

Firma v centru Prahy nyní spravuje 600 zastávek s reklamou a dalších 300 bez reklamy, dále 1500 metrů reklamního zábradlí a 20 veřejných toalet. Na starosti má i jejich údržbu a úklid. Ročně platí městu deset milionů korun.

-čtk-