Festival Jeden svět představil letošní vizuál

neděle, 07. února 2016, 09:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Letošní 18. ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět představil klíčový vizuál, jenž reflektuje hlavní téma festivalu – hledání domova. „Tematika domova se prolíná celým programem, velmi často je domov spojován se ztrátou, nebo naopak nalezením,“ popisuje ředitelka festivalu Hana Kulhánková.

Festivalový vizuál pracuje s motivem svazku barevných přívěsků na klíče, na kterém však chybí to podstatné – klíč. Laciné kusy plastu symbolizují povrchní konzum, jemuž lidé propadají i ve vztahu k domovu. Slogan „Hledání domova“ potom odkazuje nejenom ke geopolitickým problémům dnešního světa, ale i k hledání identity společného domova. Autory konceptu jsou Bohdan Heblík a Luboš Svoboda.

Klíčový vizuál festivalu Jeden svět
Klíčový vizuál festivalu Jeden svět

Vizuál bude k vidění v tisku a outdooru, od 20. února bude na České televizi nasazen televizní spot. Kampaň poběží rovněž i na Českém rozhlase a Rádio 1+.

Jeden svět se koná od 7. do 16. března 2016 v Praze a následně navštíví 32 dalších měst v ČR a Brusel. Nově přibyly Karlovy Vary a Zlín.

-stk-