Seznam: Charitativní banner dosáhl 3,56 mil. kliků

pondělí, 08. února 2016, 17:22 Aktuality, Reklama MediaGuru

Společnost Seznam.cz vygenerovala se svým charitativním bannerem pro Nadaci Terezy Maxové dětem během devíti dní 3,56 milionů kliknutí.

Banner s nápisem „První reklama, která pomáhá“ a motivem medvídka Teribear, symbolem nadace, byl umístěn na zpravodajském serveru Novinky.cz.

Teribear

Po kliknutí se zvětšil na plochu celé obrazovky a podněcoval k dalšímu klikání. Finální metou bylo tisíc kliků, jejichž dosažením zajistil přispívající 50 korun ve prospěch červeného hrdiny. Pokud se klikajícímu nepodařilo dosáhnout maxima, byla započítána poměrná částka, u níž skončil. „Zajímavým jevem bylo, že pokud už někdo začal, většinou se snažil vyklikat zaokrouhlené částky. Tedy deset, dvacet, třicet nebo čtyřicet korun,“ popisuje Pavol Lukáč, key account manažer Seznam.cz, který je pod projektem autorsky podepsán.

V období od 11. do 19. ledna se do kampaně zapojilo 6 090 uživatelů, cíle tisíce kliků dosáhla polovina z nich. Celkově bylo vybráno 178 043 korun, částka je přitom očištěna od hackerských útoků. Kromě toho se kampaň projevila i ve výsledcích vyhledávání Seznam.cz. Klíčové slovo „Teribear“ zaznamenalo dvojnásobný nárůst, o polovinu narostla hledanost hesla „ING“, jež se ujala role garanta, a o třetinu Nadace Terezy Maxové dětem. Během kampaně jsme zaznamenali nadprůměrný zájem o návštěvu e-shopu, která se ustálila na dvojnásobku průměrné návštěvnosti“ dodává ředitelka nadace Terezie Sverdlinová.

-stk-