Konektor zakládá s Alim agenturu pro tvůrce obsahu

středa, 23. března 2016, 11:03 Aktuality, Internet & Mobil, Reklama MediaGuru

Zástupci skupiny Konektor, Rostislav Starý a Jaroslav Duroň, zakládají s Tomášem Zvelebilem, známým jako Ali z pořadu Aliho parťáci, bookingovou agenturu The Hive. Agentura bude zastupovat tvůrce online obsahu, mj. youtubery, bloggery, instagramisty, ale i VIP osobnosti se silnými sociálními médii, a to nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Do okruhu osobností, se kterými The Hive uzavřel smlouvy, patří youtuber MenT,  streamer FattyPillow, ale také režisér a improvizátor Ondřej Sokol, Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy nebo fotbalista Lukáš Vácha. 

„Zajímají nás všichni úspěšní tvůrci, kteří mají své publikum na některém online kanálu. V tuto chvíli máme uzavřené smlouvy s více než 15 top tvůrci a do konce dubna jich budeme mít kolem třiceti,“ vysvětluje strategii agentury Tomáš Zvelebil. 

The Hive již zprostředkoval zastoupeným osobnostem řadu kampaní, například pro značky Milka, Zlaté nebo Sazka. Jedním z příkladů je video z kampaně pro společnost Milka nazvané „Mám vlasy na zeleno!?“. Video youtubera MenT získala za dva měsíce přes 700 tisíc zhlédnutí.

Kromě etablovaných top tvůrců se agentura zaměřuje i na práci a podchycení začínajících talentů, které vyhledává pomocí soutěže Šéfík internetu, talentové show zaměřené na online osobnosti v České republice. Show je součástí třetí série pořadu Aliho parťáci a vysílá ji každý týden TV Prima Cool. V porotě jsou kromě Aliho již zmínění Ondřej Sokol, Fatty Pillow a MenT.

The Hive nabízí zadavatelům a agenturám kreativní integraci online tvůrců do jejich kampaní, ať už formou product placementu v jejich videích, nebo tvorbou obsahu na míru pro vlastní, sdílená i placená média zadavatelů. Součástí nabídky jsou i školení o chování cílové skupiny do 25 let, využití známých online tváří na eventech nebo pomoc s výchovou vlastního tvůrce obsahu pro danou značku. „Zároveň už připravujeme content hub, který poskytne technologické zázemí a prostor pro setkávání a společnou tvůrčí práci online osobností a zadavatelů,“ dodává Rostislav Starý. 

-stk-