Letošní biatlonové přenosy byly pro ČT rekordní

pondělí, 21. března 2016, 12:40 Aktuality, TV MediaGuru

Letošní biatlonová sezóna přilákala k českým obrazovkám historicky nejvyšší počet diváků. Přenosy v rámci Světového poháru sledovalo na ČT sport v průměru 440 tisíc diváků. Poslední ze závodů, jenž definitivně rozhodl o zisku velkého glóbu pro Gabrielu Soukalovou, zhlédlo v sobotu po obědě více než 730 tisíc fanoušků při podílu na publiku takřka 35 % (D15+).

Závody letošního ročníku Světového poháru přilákaly dvaapůlkrát více diváků než závody v sezóně 2013/2014. Předčily i loňský ročník, a to o 67 tisíc diváků. Celkový divácký zásah přenosů ze Světového poháru překonal 3,7 milionu.

Z pohledu letošního ročníku byly divácky nejvyhledávanější lednové přenosy z italské Anterselvy, které vidělo v průměru 559 tisíc fanoušků. Z hlediska podílu na publiku je však předčilo poslední klání biatlonové sezóny z ruského Chanty-Mansijsku, jež viděla takřka třetina diváků u televizí (share 30,8 %, rating 471 tisíc diváků).

Po celý ročník 2015/2016 byly sledovanějšími ženské závody, a to v průměru o 116 tisíc diváků. Z hlediska typu závodu pak nejvíce lákaly štafety (průměrná sledovanost 613 tisíc) následovány závody s hromadným startem (603 tisíc). A právě kombinace ženského závodu a štafety se stala nejsledovanějším závodem celého letošního ročníku Světového poháru, přenos z Anterselvy si 24. ledna pustilo přes 800 tisíc diváků.

Vůbec nejvyšší sledovanost však v letošní biatlonové sezóně zaznamenalo mistrovství světa v norském Oslo, které přilákalo k obrazovkám v průměru sedm set tisíc diváků, a stalo se tak jednoznačně nejsledovanějším mistrovstvím v historii českého vysílání.

-mav-