Portál Reality.iDnes.cz se spojuje s AdInternetem

pátek, 01. dubna 2016, 11:06 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Od 1. dubna 2016 se portál Reality.iDnes.cz spojuje s týmem AdInternetu, který mediální skupina Mafra koupila v polovině loňského roku. Dochází tak k propojení klasické internetové řádkové inzerce nemovitostí s výkonnostním marketingem.

„Od tohoto spojení si slibujeme zvýšení spokojenosti našich partnerů – realitních kanceláří i koncových klientů, zvýšení efektivity všech procesů a především vybudování týmu, který dodá nový impulz Reality.iDnes.cz, potažmo dalším oddělením uvnitř celé mediální skupiny,” říká Michal Hanák, člen představenstva skupiny Mafra.

Portál Reality.iDNES.cz se dlouhodobě orientuje na tradiční řádkovou inzerci a prodej reklamních ploch. Naopak AdInternet funguje na bázi výkonnostního marketingového modelu, kdy partnerské realitní kanceláře, developeři nebo jednotlivci platí za služby serveru až v momentě prodeje, nikoliv pouze za zveřejnění nabídky. Veškeré náklady a rizika s tím spojená jdou za lead-generation společností, tedy za AdInternetem.

AdInternet spojením rozšíří své původní působení v Praze a Středočeském kraji na celou republiku. Portál Reality.iDnes.cz si od spojení slibuje meziroční navýšení své návštěvnosti o 40 %. 

„Reality.iDnes.cz mohou nyní naplno využít profesionálně školené operátory a vytvořit zákaznickou linku, která nemá v této oblasti konkurenci. Nově vzniklá péče o zákazníky pomůže klientům, kteří poptávají nové bydlení, získat velké množství informací i konkrétních nabídek šitých na míru. Podobná služba přitom na českém realitním trhu na úrovni velkých portálů chybí,” dodává Petr Makovský, výkonný ředitel nových Reality.iDnes.cz. 

Reality.iDNES.cz jsou druhým nejnavštěvovanějším katalogem nemovitostí v ČR s návštěvností 280 tisíc RU v měsíčním průměru za rok 2015 dle dat NetMonitoru.

-stk-