ČT dokončuje natáčení kriminálního seriálu Rapl

čtvrtek, 26. května 2016, 10:28 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize dokončuje natáčení třináctidílné krimi seriálu RaplHynkem Čermákem. Příběh ze seriálu Cirkus Bukowsky, režisérem je Jan Pachl.

„Seriál Rapl volně navazuje na Cirkus Bukowsky. Rozhodli jsme se ovšem změnit žánr a, místo příběhu roztaženého do třinácti dílů, nabídnout divákům třináct plnohodnotných detektivek,“ říká Pachl. V seriálu vedle Hynka Čermáka hrají například i Miroslav Etzler, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Lukáš Příkazký, Jiří Vyorálek nebo Stanislav Majer.

„Prozatím proběhlo přes sto třicet natáčecích dní a už v tuto chvíli štáb vystřídal extrémní množství lokací. Točilo se vysoko v horách, hluboko pod vodou, v zatopených lomech, v průmyslových zónách a starých fabrikách. Nemalý počet lokací zasahuje též do sousedního Německa,“ uvedla Česká televize.

Josef Viewegh, v jehož tvůrčí producentské skupině Rapl vzniká, s Janem Pachlem spolupracoval také na Cirkusu Bukowsky a dvoudílném snímku Gangster KA. Poslední klapka Rapla padne na konci června přímo na Kavčích horách.

Hynek Čermák v seriálu Rapl, foto: Česká televize.
Hynek Čermák v seriálu Rapl, foto: Česká televize.

-mav-