PNS ocenila nejlepší prodejní místa s tiskem

úterý, 17. května 2016, 19:15 Aktuality, Tisk MediaGuru

První novinová společnost (PNS) vyhlásila během slavnostního večera v Observatoři Žižkovské věže v Praze vítěze pátého ročníku soutěže Trafika roku. Odborná porota hodnotila přihlášené prodejny ve dvou kategoriích – pultový a okénkový prodej. Absolutním vítězem v kategorii prodeje přes okénko se stala trafika Magdy Liškové z Kravař. Nejlepší kamennou prodejnou tisku roku 2015 je trafika Sylvy Konvičkové z Frenštátu pod Radhoštěm. Soutěž Trafika roku pořádá PNS, největší distributor tisku v České republice.

Vítěz soutěže Trafika roku v kategorii prodeje přes okénko.
Vítěz soutěže Trafika roku v kategorii prodeje přes okénko.
Vítěz soutěže Trafika roku v kategorii kamenných prodejen tisku.
Vítěz soutěže Trafika roku v kategorii kamenných prodejen tisku.

Hodnocení provádí porota složená z odborníků na marketing, obchod a zástupců pořadatele, přičemž vybírá z prodejních míst v České republice. Hodnotícími kritérii byla zejména kvalita vystavení tisku, zákaznický přístup a nabízené služby, ale porota hodnotila také celkový vzhled, originální řešení a využití moderních, inovativních postupů v prodeji.

„Za pět let, kdy pořádáme soutěž Trafika roku, se nám podařilo dokázat, že i v době internetu má tradiční prodej tisku velký význam. Jak ukazují ohlasy, soutěž je mezi trafikanty velmi populární a berou ji jako jedinečnou příležitost pro vzájemné porovnání a hlavně inspiraci, což pomáhá prodeji tisku,“ říká generální ředitel PNS Petr Novák.

V obou hlavních kategoriích porota vyhlásila vedle absolutních vítězů ještě další dva vítěze. V kategorii trafika s okénkovým prodejem se jím stal stánek Karla Rouči z Karlových Varů (absolutní vítěz minulého ročníku) a okénko Jany Valentové z Kralup nad Vltavou. Tato trafika se probojovala mezi finalisty již v ročníku 2013. Z kamenných prodejen porota ohodnotila trafiku Ludmily Benkové z Ostravy - Výškovic a Tomáše Kašpara z Opavy (tento majitel zvítězil v roce 2014, tehdy ovšem s jinou provozovnou).

POŘADÍ KONTAKTNÍ OSOBA ULICE  MÍSTO
Absolutní vítěz - pult Sylva Konvičková Nám. míru 5 Frenštát pod Radhoštěm
Vítěz – pult* Ludmila Benková 29. Dubna 243/1 Ostrava - Výškovice
Vítěz – pult* Tomáš Kašpar Horní náměstí 104/1 Opava
Absolutní vítěz - okénko Magda Lišková Novodvorská 302/26 Kravaře
Vítěz – okénko* Karel Rouča Čankovská 680/50 Karlovy Vary
Vítěz – okénko* Jana Valentová Smetanova /roh Riegrova Kralupy nad Vltavou

Zdroj: PNS, */ vítězové v jednotlivých kategoriích jsou uvedeni v abecedním pořadí

-mav-